dsc7605 martin knutsson

Program

Foreløpig program. Kan endres frem mot festivalen.

Onsdag 1.august - Blink Classics

 
Kl. 16.00 - 23.00 Folkefest på Ålgård. Aktiviteter for barn og underholdning fra scenen
Kl. 16.45 Offisiell åpning av skifestivalen BLINK på Ålgård
Kl. 18.00 Start BLINK CLASSICS 60km, start Ålgård og målgang Sandnes
Kl. 18.30 Start BLINK CLASSICS 50km, start Ålgård og målgang Sandnes
Kl. 18.45 Start BLINK CLASSICS 13km og 20km, start Ålgård og målgang Sandnes
  Premieutdeling i Sandnes etter målgang
Kl. 19.30 Gratis grillkvess på Ålgård
Kl. 21.15 Gratiskonsert på Ålgård med CC Cowboys


Torsdag 2.august - Lysebotn Opp

 
Kl. 10.35 1km jenter og gutter 10år og yngre
Kl. 10.35 2km jenter og gutter 11-16år, kvinner 17-18år
Kl. 11.50 7,5km junior menn 17-20år og menn mosjon
Kl. 13.50 7,5km kvinner senior, kvinner junior 17-20år, kvinner mosjon
Kl. 15.30 7,5km menn senior 
  Premieutdeling på Øygardstøl etter målgang


Fredag 3.august - Sandnes sentrum

 
Kl. 07.00 - 14.30 Skiskyting: Innskyting & Kvalifisering Supersprint Juniorer
Kl. 07.00 - 15.00 Langrenn: Kvalifisering Sprint Juniorer
Kl. 12.00 - 21.00 Barnas by: Rulleski og skiskytteraktiviteter for barn på ruten
Kl. 15.00 - 15.50 Skiskyting: Innskyting Elite
Kl. 15.00 - 15.30 Trening i løyper
Kl. 15.30 - 16.00 Langrenn: Prolog menn
Kl. 16.00 - 16.50 Skiskyting: Skyteduell for kvinner & menn
Kl. 16.30 - 17.00 Oppvarming skiskyting elite
Kl. 17.10 - 18.25 Skiskyting: Kvalifisering / Prolog kvinner & menn
Kl. 18.25 - 18.55 Langrenn: 10km fellestart kvinner
Kl. 18.55 - 19.35 Skiskyting: Fellestart kvinner
  Skiskyting: Fellestart menn
Kl. 19.35 - 20.15 Langrenn: 15km fellestart menn
Kl. 20.15 Premieutdeling
Kl. 20.30 Gratiskonsert i Vågen med VAMP
  DJ fortsetter etter konserten er ferdig
 

Lørdag 4.august - Sandnes sentrum

 
Kl. 08.45 - 11.55 Skiskyting: Innskyting & Finaler Junior
Kl. 08.45 - 15.00 Langrenn: Semifinaler & Finaler Junior
Kl. 10.15 - 10.45 Langrenn: Sprint 10år og yngre
Kl. 15.00 Premieutdeling aldersbestemte klasser
Kl. 11.00 - 12.00 Gratis brunsj for hele byen, musikk fra Bønni Band
Kl. 12.00 - 21.00 Barnas By: Rulleski og skiskytteraktiviteter for barn på Ruten
Kl. 15.00 - 16.00 Underholdning fra scenen for barn & unge
Kl. 15.10 - 15.55 Innskyting & trening i løyper
Kl. 16.00 - 16.15 Langrenn: Prolog menn
Kl. 16.15 - 18.30 Skiskyting: Kvartfinaler supersprint kvinner & menn
Kl. 18.30 - 19.20 Langrenn: Kvartfinaler sprint kvinner og menn
Kl. 19.20 - 20.25 Langrenn: Semifinaler sprint kvinner og menn
  Skiskyting: Semifinaler supersprint kvinner & menn
Kl. 20.25 - 21.00 Langrenn: Finaler sprint kvinner og menn
  Skiskyting: Finaler supersprint kvinner & menn
Kl. 21.00 Premieutdeling
Kl. 21.30 - 23.30 Afterski party i Vågen med gratiskonsert av Odd Nordstoga